Revize elektro elektroinstalací hromosvodů spotřebičů a školení NV 194/2022 Sb.

Švorčík s.r.o.

Provádíme výchozí i pravidelné kontroly a revize strojů a výrobních linek.

revize elektro stroju

Jaký předpis nařizuje provádění kontrol strojního zařízení

Kontroly a měření se provádějí v souladu s nařízením vlády č. 378/2001 Sb.,kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí.

Toto nařízení se vztahuje, v souladu s právem Evropských společenství, na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí (dále jen "zařízení"), pokud požadavky na bezpečnost provozu a používání zařízení nestanoví zvláštní právní předpis jinak.revize elektro stroju bruska

Co provádí naše společnost

Naše společnost provádí kontroly a revize pracovních strojů a technologických linek včetně elektro zařízení v prostorách s nebezpečím výbuchu hořlavých par a plynů.

Jedná se zejména o velké i malé výrobní linky a stroje jako například soustruhy, frézy, vrtačky, zvedáky, brusky, pily, hoblovky, protahovačky, obráběcí centra, svářečky a další stroje.
revize elektro stroju pila

Proč provádět elektro revize strojů?

Hlavním důvodem je bezpečnost zařízení a jistota provozovatele i uživatelů při provozování elektrických stroju.

Výchozí a periodické (opakované)elektro revize mají své zákonné ustanovení.Neprovádění elektro revize je porušením zákona.

Orgán zabývající se kontrolou provádění revizí se nazývá Oblastní inspektorát práce a její činnost je zakotvena v zákoně č. 251/2005 Sb.

Dojideli k úrazu elektrickým proudem u osoby používající zařízení (stroj), je platný doklad o kontrole nebo revizi elektro zařízení dokumentem, kterým prokazuje provozovatel míru svého zavinění. Pokud provozovatel nepředloží doklad o kontrole nebo elektro revize zařízení je to (většinou)důkaz, že viníkem úrazu je provozovatel zařízení, na němž úraz nastal.

revize elektro stroju obráběcí centrum

Kdy provádět kontroly dle §4 NV č. 378/2001 Sb.?

Kontrola bezpečnosti provozu zařízení před uvedením do provozu je prováděna podle průvodní dokumentace výrobce. Není-li výrobce znám nebo není-li průvodní dokumentace k dispozici, stanoví rozsah kontroly zařízení zaměstnavatel místním provozním bezpečnostním předpisem. Zařízení musí být vybaveno provozní dokumentací. Následná kontrola musí být prováděna nejméně jednou za 12 měsíců v rozsahu stanoveném místním provozním bezpečnostním předpisem, nestanoví-li zvláštní právní předpis, popřípadě průvodní dokumentace nebo normové hodnoty rozsah a četnost následných kontrol jinak. Provozní dokumentace musí být uchovávána po celou dobu provozu zařízení.Revize provádíme v okrese Náchod

a tedy ve městech (Broumov, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Police nad Metují, Teplice nad Metují, Adršpach, Bezděkov nad Metují, Bohuslavice, Borová, Božanov, Brzice, Bukovice, Černčice, Červená Hora, Česká Čermná, Česká Metuje, Dolany, Dolní Radechová, Hejtmánkovice, Heřmanice, Heřmánkovice, Horní Radechová, Hořenice, Hořičky, Hynčice, Chvalkovice, Jasenná, Jestřebí, Jetřichov, Kramolna, Křinice, Lhota pod Hořičkami, Libchyně, Litoboř, Machov, Martínkovice, Mezilečí, Mezilesí, Meziměstí, Nahořany, Nový Hrádek, Nový Ples, Otovice, Provodov-Šonov, Přibyslav, Rasošky, Rožnov, Rychnovek, Říkov, Sendraž, Slatina nad Úpou, Slavětín nad Metují, Slavoňov, Stárkov, Studnice, Suchý Důl, Šestajovice, Šonov, Velichovky, Velká Jesenice, Velké Petrovice, Velké Poříčí, Velký Třebešov, Vernéřovice, Vestec, Vlkov, Vršovka, Vysoká Srbská, Vysokov, Zaloňov, Zábrodí, Žďár nad Metují, Žďárky, Žernov)

Provádíme výchozí a pravidelné revize

Elektrického zařízení, Elektroinstalace NN a VN
Trafostanice a rozvodů VN, Rozvodny NN a VN
Elektrických rozvaděčů
Hromosvodů (LPS)
Pracovních strojů a výrobních linek
Spotřebičů a nářadí

Školení
Školení nařízení vlády 194/2022 Sb.
Přezkoušení nařízení vlády 194/22 Sb.
Školení elektro

Poradenství
Úspory elektrické energie
Snížení provozních nákladů

Působnost celá ČR

Královehradecký kraj

Hradec Králové, Pardubice

Jaroměř, Česká Skalice, Trutnov

Pec pod Sněžkou,Červený Kostelec

Nové Město nad Metují, Dobruška

Náchod, Hronov, Praha

Police nad Metují,Broumov
Meziměstí, Teplice nad Metují
Úpice, Rtyně v Podkrkonoší, Adršpach

Švorčík s.r.o.

Jiřího z Poděbrad 221

549 31 Hronov

Telefon: 603 77 09 77

✉  info@e-revize.cz

Okres Náchod

Kraj Královehradecký

facebook twitter TOPlist

Revize elektro spotřebičů nářadí strojů montáže hromosvodů elektrického zařízení instalací školení nařízení vlády 194/22 Sb.